IMPREZY MIKOŁAJKOWE

Zima, to dla dzieci przede wszystkim czas oczekiwania na święta i przybycie Mikołaja – czas niezwykły i magiczny, dlatego zapraszam wszystkich na zabawy:

JAK PLUSZAKI ROZRABIAKI CZEKAŁY NA MIKOŁAJA

W trakcie w oczekiwania na przybycie Mikołaja, Bałwanek Umilanek zaprasza dzieci do zabaw i piosenek.  Niespodziewanie pojawia się kilka postaci z bajek – Tom i Jerry, Puchatek, Clifford, Krokodyl Schnappi, Zając Poziomka i Hello Kitty, które płatają różne figle Bałwankowi. Ich dość niemądre pomysły na spędzenie wolnego czasu oraz nierozsądne zachowanie trochę skomplikuje przyjazd Mikołaja. Dzieci wraz z Bałwankiem od razu zareagują – pluszaki dostaną lekcję o tym jak zachować bezpieczeństwo w czasie zimy. W programie będzie mowa o

  • wybieraniu bezpiecznych miejsc do zabaw – np. sztucznego lodowiska zamiast jeziora,
  • zjeżdżaniu na sankach w bezpiecznych miejscach,
  • zachowaniu ostrożności podczas zapalania świeczek,
  • niewłaściwym korzystaniu z komputera, czyli czym grozi zawieranie znajomości przez internet,
  • niebezpieczeństwie rozmów i przyjmowaniu słodyczy od nieznajomych.

Dzieci pomogą również Bałwankowi dopiąć wszystko na ostatni guzik i przywitać Mikołaja z należytym honorem.

W programie wiele autorskich piosenek, wspólnych pląsów i zadań dla dzieci – wszystko oczywiście w zimowym klimacie.

ZIMOWE CZAROWANKI BAŁWANKI UMILANKI

Bałwanka Umilanka zaprasza dzieci do wspólnych zabaw zimowych. Razem z dziećmi wyczaruje swoich pomocników – Złotko i Sreberko. Niestety nie jest zbyt dobrą czarodziejką i dlatego zdarzają się jej różne wpadki. Na szczęście z pomocą przyjdą dzieci, które  jak się okaże  mają także czarodziejską moc. Czarowanie jednak nie jest wcale takie proste i zanim uda się wyczarować najbardziej oczekiwanego gościa – MIKOŁAJA najpierw pojawi się przez przypadek olbrzymi chodzący pluszak, a zarazem ulubieniec dzieci – ogromny czerwony pies CLIFFORD. W programie proponuję m.in. zabawy i piosenki świąteczno–zimowe i wiele niespodzianek .

Wszystkie zabawy z dziećmi przeplatane są autorskimi piosenkami.

MIKOŁAJOWA OLIMPIADA SPORTOWA

Tym razem czekanie na Mikołaja wypełnią zimowe zadania sportowe, które poprowadzą Zimoludki, czyli ludki,  które nie boją się żadnych ćwiczeń i zaproszą dzieci do wytężenia swoich sił w takich zadaniach jak:

  • przechodzenie pod sopelkiem lodowym,
  • wyścigi po lodowych krach,
  • slalom w Mikołajowych butach,
  • lepienie dużych bałwanków na czas,
  • i mnóstwo innych niespodzianek

 Dzieci podzielone są na drużyny, dzięki czemu zabawa jest bardziej integrująca. Między konkurencjami dzieci uczą się wspólnego zimowego tańca rozgrzewańca  oraz uczą się zimowych piosenek. Wszystkie konkurencje odbywają się przy wtórze świątecznej oprawy muzycznej. Na zakończenie olimpijskich zadań, dzieci spotykają się z Mikołajem.

 Z MIKOŁAJEM PRZEZ  SIEDEM  KONTYNENTÓW

Dwie Śnieżynki proponują wycieczkę przez świat. Zanim dzieci na jednym z kontynentów spotkają Mikołaja muszą wykonać wspólnie zadania na różnych kontynentach. Po przemierzeniu Afryki, Ameryki, Azji a nawet Australii i wykonaniu zadań nastąpi zasłużone spotkanie z Mikołajem.

W programie piosenki, wspólne zabawy, pląsy i konkursy, a także gwiazdkowe confetti oraz kolorowe włosy.

                                                                                   

Do wszystkich programów zapewniamy własne rekwizyty, stroje, autorskie piosenki i drobne nagrody dla dzieci. Posiadamy również własne nagłośnienie, oświetlenie i dysponujemy urządzeniami do efektów specjalnych takich jak deszczyk baniek, dym, śnieg.